Choroby zębów i ich leczenie - Dla dentystów

Wybielanie zębów cieszyn

Nowoczesne znieczulenia w gabinetach dentystycznych

Leczenie zębów u dentysty może kojarzyć się z nieprzyjemnym i specyficznym bólem, jednak z pomocą nowoczesnych środków znieczulających można te odczucia zminimalizować, a nawet zniwelować. Coraz więcej gabin

Choroby zębów i ich leczenie - Dla dentystów Wybielanie zębów cieszyn
etów dentystycznych zaopatruje się w coraz nowocześniejsze metody znieczulania miejscowego, a nawet ogólnego. Jeżeli jesteśmy wyjątkowo wrażliwi, albo mamy do wykonania skomplikowany zabieg warto wybrać się do gabinetu, który oferuje znieczulenie ogólne- czyli narkozę.


Definicja protetyki

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna


Porady - stomatolog


Pierwsza wizyta u stomatologa dla dziecka może być bardzo dużym przeżyciem. Warto go do tego przygotować odpowiednią rozmową oraz informowaniem o tym, jak taka wizyta przebiega. Co ciekawe, dobry stomatolog kiedy dowie się, że dziecko jest u dentysty pierwszy raz także będzie się odpowiednio inaczej zachowywał. To interesujące, ale dobre podejście stomatologa, może mieć ogromny wpływ na postrzeganie tego zawodu przez małe dziecko. Jeśli wizyta zakończy się sukcesem i dziecko nie wyjdzie przerażone, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że w kolejnych latach i podczas następnych wizyt będzie podobnie. Wtedy nie trzeba będzie przygotowywać dziecka do wizyty u stomatologa praktycznie w ogóle.

Czy dentysta może popełnić błąd, a jeśli go popełni, to z jakimi skutkami jest to związane? Jak to wszystko wygląda w praktyce? Trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć, że tak – dentyści popełniają błędy. Wiąże się to z koniecznością regularnego dbania o swoje uzębienie, które jeśli nie występuje powoduje ogromne skutki na jamie ustnej. Dentysta przeprowadzając badania robi wszystko co w jego mocy, aby pacjent był zadowolony. Niestety bywa też tak, że popełni błąd. Jeden błąd dentysty może kosztować pacjenta...na przykład ząb. To dlatego wybór dentysty jest kluczowy i trzeba go poczynić po odpowiednim przygotowaniu. Sugerujemy nie tylko czytanie opinii w internecie ale także zapoznanie się z różnymi opiniami swoich znajomych i doświadczeniem zawodowym każdego z dentystów.