Wizyta u dentysty - nie ma powodów do obaw - Dla dentystów

Stomatologia Gliwice

Porady przed wizytą u stomatologa


Pierwsza wizyta u stomatologa dla dziecka może być bardzo dużym przeżyciem. Warto go do tego przygotować odpowiednią rozmową oraz informowaniem o tym, jak taka wizyta przebiega. Co ciekawe, dobry stomatolog kiedy dowie si

Wizyta u dentysty - nie ma powodów do obaw - Dla dentystów Stomatologia Gliwice
ę, że dziecko jest u dentysty pierwszy raz także będzie się odpowiednio inaczej zachowywał. To interesujące, ale dobre podejście stomatologa, może mieć ogromny wpływ na postrzeganie tego zawodu przez małe dziecko. Jeśli wizyta zakończy się sukcesem i dziecko nie wyjdzie przerażone, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że w kolejnych latach i podczas następnych wizyt będzie podobnie. Wtedy nie trzeba będzie przygotowywać dziecka do wizyty u stomatologa praktycznie w ogóle.

Czy dentysta może popełnić błąd, a jeśli go popełni, to z jakimi skutkami jest to związane? Jak to wszystko wygląda w praktyce? Trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć, że tak – dentyści popełniają błędy. Wiąże się to z koniecznością regularnego dbania o swoje uzębienie, które jeśli nie występuje powoduje ogromne skutki na jamie ustnej. Dentysta przeprowadzając badania robi wszystko co w jego mocy, aby pacjent był zadowolony. Niestety bywa też tak, że popełni błąd. Jeden błąd dentysty może kosztować pacjenta...na przykład ząb. To dlatego wybór dentysty jest kluczowy i trzeba go poczynić po odpowiednim przygotowaniu. Sugerujemy nie tylko czytanie opinii w internecie ale także zapoznanie się z różnymi opiniami swoich znajomych i doświadczeniem zawodowym każdego z dentystów.




Zęby - ogólnie

Człowiek dorosły posiada 32 zęby, na które składa się: 8 siekaczy, 4 kły, 8 zębów przedtrzonowych i 12 trzonowców. To całkiem sporo. Skład naszego uzębienia jest dostosowany do pożywienia jakie przyjmujemy. Najlepiej rozwinięte są zęby trzonowe, kły są dość krótkie, siekacze średnio rozwinięte.

Widać, że nie jesteśmy typowymi mięsożercami - wystarczy spojrzeć jak długie kły ma kot, w porównaniu do reszty jego uzębienia.

Człowiek jest ewidentnie wszystkożerny - do tego przystosowane jest nasze uzębienie, które jest mało "specjalistyczne".


Kwestia korony protetycznej z Wikipedii

Korona (błędnie potocznie zwana koronką) ? stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające znaczny ubytek korony klinicznej zęba. Korony mogą być wykonywane ze stopu metalowego, akrylu, stopu metalowego licowanego (pokrywanego od widocznej strony licowej korony) akrylem, kompozytem lub ceramiką; stosuje się również korony pełnoceramiczne bez podbudowy metalowej, wytwarzane za pomocą technologii CAD/CAM. Korona protetyczna bywa również częścią mostu protetycznego, którego wykonanie umożliwia uzupełnianie braków międzyzębowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_protetyczna